• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/
    • DURSUNOĞLU ALİ KOMÜNİST OZAN
    • KOMÜNİST OZAN DURSUNOĞLU ALİ'nin Şahsi Sayfasıdır

Özgeçmiş

Ardahan Tepeler Köyünde doğdu (1946) İlkokulu köyünde, Ortaokulu Ardahan da, Liseyide Ardahan, Adapazarı ve Artvin de tamamladı. Liseden sonra sınavı kazanarak Diyarbakır eğitim enüstütüsüne  girdi. 1968 yılında Diyarbakır eğitim enüstütüsü fen bilgisi bölümünden mezun oldu. 1971 yılına kadar Göle lisesinde görev yaptı. 1971’de iznik lisesine geldi. TÖB-DER’li aydın bir öğretmendi. Aydın olmanın cezasınıda çok  çekti. 12 Eylül darbesinden hemen sonra Afyon- Bolvedin Davulga köyüne sürüldü. Bir süre orada görev yaptıktan sonra mahkeme kararı ile geri İznik lisesine döndü. Döndü dönmesine ama bu kesde Kastamonu Tosya meslek lisesine sürdüler. Bir sürede orada görev yaptıktan sonra yine İznik Lisesine döndü. Kısacası aydın ve birde TÖB-DER’li olunca kovuşturmalar ve sürgünler peşini bırakmadı taki doksanların ortalarına kadar.

  1983 yılında İstanbul Gültepe lisesine geldi. 1992 de kimya üzerine lisans tamamladı. Kimyaya aşık bir öğretmendi. Geçmişinde ki sürgünlerden dolayı kimya labaratuarında deney süresinde ki patlamalardan bile soruşturmaya uğramıştır.

  1989 da Gültepe lisesinden Fenerbahçe lisesine tayin oldu. Uzun süre burada görev yaptı.

    Rahmi Abi ile 1996 yılında Sarıgazi de tanıştım. Devrimci ve demokrat olduğunu anlamıştım. Daha sonra ki  sohbetlerimizde kendi anlatımı ilede defalarca ifade etmiştir. Yaklaşık 20 yıllık dostluğumuzda onun iyi bir insan olduğuna şahit oldum. İyi bir eğitimci olduğunada, emekli olduktan sonra telefon ile arayan yüzlerce öğrencisinden anlamış oldum.

Çocukları çok severdi, Mahallede onu sevmeyen tek çocuk yoktu. Onları sadece bayramlarda değil, yılın 360 gününde sevindirmeyi ihmal etmezdi. Çünkü onlar bizim geleceğimiz der, çocuklara çok değer verirdi.  AKP karanlığına da her fırsatta kızmayı, ona karşı mücadele etmeyi ihmal etmezdi. Yani, iyi bir aydın ve aydınlatmacı öğretmendi. Işıklar içinde yatsın. Yıldızlar yoldaşı olsun.

 

Seni hiç Unutmayacağız. Unutmayacağım.

 

Dursunoğlu Ali


TIKLA
Yorumlar - Yorum Yaz
Duyurular
KİTAP SATIŞ
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret233590
Site Haritası