• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/
BİZİM OZANLARIMIZ
Takvim

son sözden

ÖZÜR VE TEŞEKKÜR

 

 Sevgili dostlar; biz bu kitabı Ocak 2008 de hazırlamaya karar verdik ve bir davet metni yazdık.  Hatta İsviçre de yaşayan Yusuf ter dostum, Basel de konferansına katıldığı değerli hocamız Haluk Gerger’e metni vermiş, Değerli hocamızda, kitaba katkı koymak amacı ile bir önsöz yazıp  Şubat 2008 de gönderdi. Fakat davetimize katılmak isteyen Ozan dostlarımız biraz ağırdan aldı, kimisi de geri çekildi, yeniden katılımlar oldu derken eserlerin elimize gelmesi gecikti.

   Katılımcılardan, davet metninde de belirttiğimiz gibi katılım payı olarak elli yeni Türk lirası (50 YTL) istemiştik, ama bu yetersizdi. Bunun yetersiz olacağını başlarken de biliyorduk fakat katılımcı dostlarında durumlarını biliyorduk, fazlası ağır gelebilirdi. Bu nedenle kitabı bastırabilmek için eksik kalanı başka yerlerden bulmaya çalıştık Çünkü emperyalizmin yeryüzünü kana buladığı günümüzde bu kitap çıkmalı idi. Durum böyle olunca da  kitabın çıkması bir hayli geç kaldı. Bu nedenle Çağrımıza cevap verip de katılan ozanlarımızdan ve kitabı almayı bekleyen okuyucu dostlarımızdan özür dileriz.

     Diğer yandan da .gül ve bülbül edebiyatı yapan, yöneticilere yağ çeken, halka yapılan zulmü görmezden gelip zalime övgüler dizerek ekranlardan inmeyen ozanların kol gezdiği bir ortamda çağrımıza yanıt verip emperyalizme dizeleri ile başkaldırmak için eserleri ile kitaba katılan ozanlarımıza,  kitabımıza katkıda bulunmak için önsözünü yazan değerli hocamız Haluk Gerger ’e ve yine yol gösterici ve bir o kadarda açıklayıcı yazısı ile katkı koyan sanatçı dostumuz Ekrem Ataer’e teşekkür ederiz. 

 

 

 Ozan Garip (Cihangiray Şumnu)

Yusuf Ter

Kul Sefili   ( Ali Turalı)


Yorumlar - Yorum Yaz
KİTAP SATIŞ
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret251134
Site Haritası