• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/
  • https://twitter.com/
    • DURSUNOĞLU ALİ KOMÜNİST OZAN
    • KOMÜNİST OZAN DURSUNOĞLU ALİ'nin Şahsi Sayfasıdır

Ozan Şiar Can

 

OZAN ŞİAR CAN (Seyfettin Ağdaşan)

 

1957 Kars-Çamurlu Köyü Seyfettin Ağdaşan doğumlu. İlk okulu Kars, orta ve lise öğrenimini Ağrı'da yatılı okuyarak bitirdi. Ankara Gazi Eğitim Enstitüsü Müzik dalını 1.likle kazanarak yüksek öğrenimini sürdürdü. Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dil ve Edebiyatı bölümüne geçti. Ödüller kazanan şiirleri, öyküleri, felsefi yazılarını, güzel besteleriyle  süsledi.. Bakanlıklarda, bir çok birimlerde kamu görevlerinde bulundu. Döneminde ki hükümetlerinin baskıcı tutumlarından, memuriyetten istifa etti. Basın-yayın, kültürel, sanatsal, toplumsal çalışmalarda etkin oldu. Almanya'da Müzik ve edebiyat Doçenti olarak pek çok öğrenci, sanatçı yetiştirdi. Bir çok ülkede üniversitelerde konferanslar ve resitalle verdi, akademik araştırmalara konu oldu.

Yazıp-bestelediği-yönetmenliğini yaptığı yapıtları birçok sanatçılar tarafından da seslendirildi. İNSANLIK Albümü ile otantik ve çağdaş müzik sentezinde yeni ses ve renk katarak, Uluslar arası üne sahip değerli sanatçı ve yazar seçkin kadın Halk Ozanımız Aşık ŞAH TURNA üstatla kolektif

besteleri, özgün şiirleri ve seçkin yazıları geniş yankı buldu. 

 Müzik ve sinema gibi bir çok sanat dallarında başarılara imza atan ve 1. lik ödülleri ile süsleyen genç kuşak kültür Sanat elçileri Şafak ve Şirin Ağdaşan' ın sanatsal, kültürel ve eğitsel hocalarıdır. Yurt içi ve yurt dışında bir çok seçkin sanat, kültür ve toplumsal kurumlarda üye, kurucu ve yönetici olan Ozan ŞİAR sanat ve kültürel çalışmaların yanı sıra toplumsal aktivitelere öncülük edenlerden seçkin bir sanatçı, yazar ve mücadele duyarlılığı ile başta Almanya olmak üzere, çeşitli ülkelerde insan Hakları ihlallerine, ayrımcılığa, anti demokratik uygulamalara, savaşlara, işgallere karşın etkin mücadele platformlarına sanatsal ve siyasal olarak etkin katkılar sunarak duyarlı, memleket ve insanlık sorunlarına duyarlı mücadeleci misyonu ile pratikte somutlaşan aydın sanatçı yazar ve yönetmen kimliğine ulaşmıştır.

 

Ozan ŞİAR Ağdaşan
Bestekar Sanatçı, Yazar, Şair, Yönetmen, Eğitimci

 

YIKILASIN MAHPUSHANE ! ...

Yıkılası mahpushane
Canan canım sende kaldı
Zulüm çekti nice hane
Özlem bende,  bende kaldı!
 
Beklerim ki dost gelecek
Sevdamız özgür olacak
Seven seveni bulacak
İki Can bir tende kaldı!

Şiar sabrımız çatladı
Yıllar yılları katladı...
Özgür aşk mahkumu adı
Umut gelen günde kaldı! ..

 

NAMLUYA “ÇİÇEK”TAKARIZ!...

 

Namluya, çiçek takarız
Itır saçsın dört bir yana
Sulh çeşmesinden akarız
İçsin canlar kana-kana
 
Bulunmaz İnsanlık eşi
Yürek taşıyan,”er kişi”
Öldürmek, canavar işi
Kıyar mı, İnsan insana?!
 
 
Seven-sevilen can olur
Gönüllere mihman olur
Zulüm, savaşlar son bulur
Bayram olur Şiar cana!..
 
 

Yorumlar - Yorum Yaz
KİTAP SATIŞ
Üyelik Girişi
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam48
Toplam Ziyaret215046
Site Haritası